Rekuperační rozvod

Firma Ubbink je holandský výrobce a společně s firmou Brink vyvinuli a vyrábí vzduchotechnický rozvod Air Excellent. Vzduchotechnický rozvod Air Excellent je jedním z nejstarších, nejověřenějších a nejpropracovanějších vzduchotechnických rozvodů na trhu.

Certifikovaný a hygienický vzduchotechnický rozvod Air Excellent

Standardy vzduchotechnického rozvodu

Vzduchotechnický rozvod je nedílnou součástí větrání. Ovlivňuje provoz, spotřebu a hlučnost větrací jednotky. Větrací jednotku je možné v budoucnu opravit, nebo nahradit novějším typem, potrubní rozvod nikoli. Ten je již zabudován v konstrukcích domu. Proto věnujeme značnou pozornost systému větrání jako celku a dodáváme komplexní řešení větrání, včetně potrubních rozvodů.

Celý vzduchotechnický rozvod Air Excellent je vyroben z materiálů, které neuvolňují žádné škodlivé látky. Pro jeho výrobu jsou použity pouze čisté prvogranuláty. Vnitřní povrch rozvodu je opatřen materiálem obsahující aditiva na bázi zinku, která se běžně používají v materiálech pro potravinářství, jež dlouhodobě přicházejí do kontaktu s potravinami, jako jsou obaly na potraviny, vnitřní obložení ledniček apod. Povrch potrubí Air Excellent je antistatický a omezuje usazování prachu a současně vykazuje antimikrobiální vlastnosti. Výše uvedené vlastnosti jsou doloženy nezávislými certifikáty od uznávaných laboratoří. Zákazníci tak dostávají kvalitní a důvěryhodný výrobek.

Široká variabilita potrubí

Potrubí je dodáváno v kulatém nebo plochém provedení s vnějším pevným ochranným pláštěm a s hladkým vnitřním antimikrobiálním a antistatickým povrchem. Díky variabilitě systému je možné integrovat rozvod Air Excellent do většiny staveb.

Tvarovky pro distribuční elementy

Dle požadovaného způsobu distribuce vzduchu jsou dodávány vhodné tvarovky. Ty umožňují připojit vícero potrubí dle požadovaného průtoku. Tvarovky jsou uvnitř hladké a čistitelné.

Snadné napojování a vysoká těsnost 

Vzduchotechnický rozvod Air Excellent je testován a certifikován v nejvyšší třídě těsnosti D (±2.000Pa). Spoje jsou opatřeny vhodným těsněním a zajištěny pojistkou proti rozpojení. Tvarovky a boxy Air Excellent jsou vylisovány z jednoho kusu beze švů, což zvyšuje těsnost rozvodu a usnadňuje čištění.

Rozdělovací DBoxy pro Air Excellent

Distribuční rozdělovací box je nedílnou a důležitou součástí vzduchotechnického rozvodu Air Excellent. Ovlivňuje množství přiváděného vzduchu do jednotlivých potrubních větví prostřednictvím omezovačů nebo regulátorů průtoku. Díky revizním otvorů je také vstupem do VZT rozvodu umožňujícím revizi a údržbu systému větrání.

· Připojovací hrdlo Dboxu upožňuje pomocí připojovacích adaptérů napojit více typů potrubí AirExcellent.

· Jednotlivé DBoxy obsahují omezovače průtoku, které se nasazují na vnitřní stranu hrdla, a po vyříznutí příslušného množství okruží lze s jejich pomocí upravit požadovaný průtok vzduchu.

· Dbox je možné vybavit regulátorem průtoku, který umožňuje přesné nastavení průtoku v rozsahu 0-900Pa

Rozvod Air Excellent je certifikován jako celek u TÜV SÜD Institutu a je držitelem celé řady dalších ověření.

· Pro výrobu AE byl použit pouze čistý prvogranulát a z materiálu systému AE se neuvolňují žádné škodlivé látky.

· Hladký vnitřní povrch s nízkým odporem a s antistatickými a antimikrobiálními vlastnosti

· Vysoká těsnost rozvodu, třída těsnosti D dle EN 12237

· Snadná a rychlá instalace s nízkým rizikem instalačních chyb

· Rozvod Air Excellent je čistitelný a splňuje požadavky na revize a údržbu

· Deklarované tlakové ztráty viz technické listy nezbytné pro projekci

Vnitřní distribuční elementy

Pro přívod vzduchu do místností volíme co nejjednodušší, nejpřímější a nejkratší trasu, abychom maximálně zjednodušili VZT rozvod se všemi z toho plynoucími výhodami (nižší odpor a cena, budoucí snazší údržba). Vzduch tedy nemusí být nutně vždy přiváděn ze stropu v zadní části místnosti, ale je možné použít směrové stropní ventily, nástěnné dýzy, podlahové mřížky apod tak, aby bylo dosaženo účinného větrání při maximálně možném zjednodušení řešení. 

Špičkové stropní ventily Haelix

Kulaté ventily Haelix Rondo a čtverhranné ventily Haelix Quatro mají nadčasový design a jsou nenápadné. Konstrukce a lem ventilu zabraňují usazování nečistot na omítce v těsné blízkosti ventilu. Integrované náběhové lamely ve tvaru vrtulových listů optimalizují proudění vzduchu. Snižují odpor a hlučnost ventilu a zlepšují distribuci vzduchu.

Ventily Haelix jsou vybaveny 9-ti stupňovým regulátorem průtoku vzduchu, který umožňuje flexibilní úpravu průtoku vzduchu pro dosažení požadovaného optimálního větrání. Čelní kryt ventilů Haelix je odnímatelný a umožňuje snadný a rychlý přístup do ventilu pro nastavení či čištění bez nutnosti rozebírání ventilu a z toho vyplývajícího porušení nastavení.

Napište nám