Rekuperační jednotky

Nástěnné rekuperační jednotky Brink

Renovent Excellent jsou prověřené větrací jednotky, určené pro rovnotlaké větrání domů, bytů, kanceláří a provozoven. Jednotky Excellent díky svému nadstandardnímu vybavení, regulaci a technickým parametrům dnes stále patří k nejlepším zařízením na trhu.

·  Nízká spotřeba a hlučnost

·  Vysoký vzduchový výkon a tlaková rezerva

·  Regulace konstantního průtoku v základu

·  Vestavěný předehřev s inteligentní regulací (mimo Rex180)

·  Vysoká vybavenost a možnosti regulace Brink

Podstropní rekuperační jednotky

Větrací jednotky Renovent Sky jsou prověřené podstropní větrací jednotky se vzduchovým výkonem 150 až 300m3/h, určené pro rovnotlaké větrání domů, bytů, kanceláří a provozoven.

Jednotky Sky díky svému nadstandardnímu vybavení, regulaci a technickým parametrům patří k nejlepším zařízením na trhu.

·  Nízká konstrukční výška. Jednotky Renovent Sky vynikají nízkou výškou. Sky 300 má 310mm a Sky 150/200 pouhých 198mm výšku. Snadno je tak lze skrýt do podhledů či nik.

·  Horizontální i vertikální instalace. Jednotky Sky lze instalovat i ve vertikálním směru do instalačních nik pro skryté instalace.

·  Nízká spotřeba a hlučnost

·  Programovatelný ovladač je součástí dodávky. Časové programy, odečítání stavu a nastavení jednotky.

·  Regulace konstantního průtoku v základu

·  Vestavěný předehřev s inteligentní regulací (mimo Sky 300, kde je dodáván samostatně)

·  Snadná, rychlá a levná výměna filtrů díky vestavěným rámečkům

Možnosti ovládání větracích jednotek Brink

Ovládání větracích jednotek Brink může mít více podob, od jednodušších řešení, až po sofistikovanější zapojení. Za roky provozu je ovládání odzkoušeno a systém větrání Brink vybaven vším potřebným příslušenstvím.

· Programovatelný ovladač Air Control umožňuje nastavení jednotek, revizi provozních hodnot a nastavení časových režimů a úrovní větrání.

· Automatická funkce nárazového větrání, kterou lze aktivovat například tlačítkem z kuchyně, kdy větrací jednotka krátkodobě zvýší větrání na maximum, aby odvětrala zápachy či zvýšenou vlhkost.

· Na logický vstup do jednotky Brink je například možné napojit zabezpečovací zařízení domu, kdy po odchodu a zakódování dojde ke snížení úrovně větrání.

Senzory CO2

Dvoukomorové samokalibrační senzory Brink CO2 eBus měří kvalitu vzduchu. Je-li kvalita vzduchu dobrá, systém pracuje na úrovni základního větrání.  Dojde-li k poklesu kvality vzduchu a senzory indikují vyšší úroveň CO2 z důvodu přítomnosti osob, úroveň větrání se automaticky zvýší. V informačním menu jednotky, nebo na ovladači je pak možné přečíst aktuální hodnoty CO2 a optimalizovat větrání.

Zónové větrání

Díky speciálnímu 3-cestnému ventilu je možné rozdělit větrání do dvou zón a přivádět vzduch buď do ložnic nebo obytného pokoje a nebo obou prostor současně na základě aktuální kvality vzduchu či nastaveném časovém programu. Díky optimalizaci objemu větrání dochází dále k omezení hluku až o 6-9dB, spotřeby energie o 60% a vysoušení vzduchu v zimních měsících bez poklesu kvality a komfortu vnitřního prostředí.

Inteligentní instalace

Větrací jednotky Brink obsahují další logické a napěťové vstupy, kde lze vytvořit celou řadu podmínek provozu. Pro připojení větracích jednotek k nadřazené regulaci domu (Inteligentní instalace) využijete ModBus, který mají jednotky Flair již v základním vybavení.

Možné nadstavby a rozšíření rekuperace

Entalpický výměník

Entalpický výměník Brink je vyroben ze speciální polymerové membrány, která kromě tepla přenáší i část vlhkosti z odváděného vzduchu zpět do přiváděného suchého vzduchu. Standardní tepelný výměník Brink může být kdykoli nahrazen entalpickým výměníkem Brink. Entalpický výměník Brink je k dispozici pro verze Flair a Excellent 300 a 400 m3/h.

Adiabatický zvlhčovač EVAP

Zvlhčovač Evap aktivně dovlhčuje vzduch a na rozdíl od entalpického výměníku je jeho zvlhčení nezávislé na produkci vlhkosti v domácnosti.

Brink EVAP je energeticky účinný zvlhčovač vzduchu, pracující na základě přirozeného principu odpařování vody (adiabatický proces). Suchý vzduch proudí skrz matrici absorbující vodu, která se odpařuje z jejího vlhkého povrchu, čímž zvyšuje vlhkost vzduchu.

Čistý a zdravý vzduch - Filtrace vzduchu

Znečištění ovzduší je problém, který nás ovlivňuje nejen ve velkých městech, ale všude tam, kde je doprava, průmysl a spalují se pevná paliva. Proto důležitou součástí systému větrání Brink je filtrace vzduchu. Jednotky Brink jsou vybaveny dvěma základními prachovými filtry G4, které dokáží odstranit výraznou část prachu ze vzduchu. K dispozici jsou i vysoce účinné filtry F7 vhodné pro místa s velkým znečištěním nebo citlivé osoby, jako jsou alergici a astmatici. Výměna filtrů v jednotkách Brink je jednoduchá a rychlá.

Lokální větrací jednotka

Větrací jednotka bez potrubí, kompletně vestavěná ve zdi

Air 70 je kompaktní lokální větrací jednotka pro rovnotlaké větrání s maximálním vzduchovým výkonem 70m3/h. Jednotka je kompletně vestavěná v obvodové stěně. Pouzdro větrací jednotky má průměr pouhých 250mm.  Čerstvý vzduch je přiváděn a znehodnocený vzduch odsáván současně přes speciální protiproudý trubičkový výměník. Není potřeba žádný potrubní rozvod. Air 70 je vhodná jak pro renovace, tak i pro nové stavby.

Vysoká vybavenost a celoroční provoz

Air 70 je určena pro celoroční provoz a je vybavena 100% bypass klapkou pro letní větrání a vestavěným ochranným předehřevem pro zimní provoz. Ve standardu je AIR 70 ovládána tlačítky a LED diody zobrazují režimy a hlášení. V rozšířeném provedení Plus nabízí Air 70 další připojení pro CO2 senzor, vlhkostní senzor, externí logický vstup a mobilní přístup BrinkHome.

Tichá a energeticky efektivní

Díky své pokročilé technologii je Air 70 velmi tichá větrací jednotka. Její sofistikovaný tepelný výměník jí zajišťuje vysokou účinnost a navíc je spotřeba jednotky velmi nízká.

·         Air 70 je vybavena pokročilým protiproudým trubičkovým výměníkem, tvořeným až 1060 trubičkami, které vytváří velkou plochu pro přestup tepla a současně má nízký odpor, díky kterému má jednotka malou spotřebu a je velmi tichá. 

Design bez průvanu

Uvnitř interiéru je viditelná pouze úzká designová mřížka, vybavená mnoha jemnými otvory přivádějícími čerstvý vzduch do interiéru bez průvanu. Vnitřní mřížka je nenápadná a uživatelé mohou její čelní část natřít barvou dle svého požadavku.

Přednosti

·  Vzhled jednotky neruší interiér

·  Velmi tichý provoz

·  Vysoká účinnost až 92%

·  100% bypass klapka

·  Pokročilá regulace

·  Účinná filtrace až F7

·  Odpovídá normě EN13141-8

Napište nám